W ramach spotkań z mieszkańcami gmin członkowskich pracownicy Biura Związku również w roku bieżącym brali udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez gminy członkowskie, podczas których prowadzili edukację ekologiczną. Na stoisku Eko-Logicznych mieszkańcy dowiedzieli się jak należy prawidłowo segregować odpady i dbać o otaczające nas środowisko. Stoiska edukacyjne co roku cieszą się dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy, w tym roku szczególne zainteresowanie wzbudziły, m.in. gra wielkoformatowa, koło fortuny, gra labirynt oraz puzzle wielkoformatowe, które zostały zakupione ze środków pochodzących z dofinansowania z WFOŚiGW w Rzeszowie. Cieszymy się również z zainteresowania naszym stoiskiem gości z Węgier i Ukrainy, którzy byli zafascynowani elementami edukacyjnymi, które były do dyspozycji mieszkańców gmin członkowskich. Bez wątpienia również i gościom najbardziej spodobało się koło fortuny z eko zagadkami.

Ponadto podczas imprez gminnych pracownicy Związku rozdawali wśród mieszkańców Poradnik Ekologiczny, zawierający w swojej treści słownik odpadowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy w bieżącym roku odwiedzili nasze stoisko. Do zobaczenia w przyszłym roku. 😉

Galerię zdjęć z tych wydarzeń znajdziecie Państwo na naszym profilu Facebook.